Oštre optužbe
U Čapljini uklonjene zastave BiH - DF prozvao HDZ i MUP HNK: Policija ne smije biti asistent u ponižavanju državnih simbola

DF je reagovao nakon uklanjanja zastava BiH u Čapljini, tvrdeći da je riječ o obračunu s državom i njenim simbolima.
Oglas
Demokratska fronta reagovala je nakon uklanjanja zastava Bosne i Hercegovine s dijelova elektroenergetske mreže u Čapljini, poručivši kako odluku Elektroprivrede HZHB smatra provođenjem političkih odluka HDZ-a.
Iz DF-a su naveli kako taj potez, prema njihovom mišljenju, pokazuje „neskriven i neprijateljski odnos prema državi Bosni i Hercegovini“.
Prozvali MUP HNK
„Svima je još od ranije poznato da je navedena Elektroprivreda, koja je u vlasništvu FBiH, u suštini pod apsolutnom kontrolom HDZ-a, a njena uprava je svoje političke ambicije pokazala i nedavnim pokušajem otimanja zemlje Elektroprivrede BiH u Mostaru“, saopćeno je iz Demokratske fronte.
PROČITAJTE JOŠ
Zastave BiH u Čapljini uklonjene zbog sigurnosti mreže, postavljene su bez dozvole
Iz ove stranke navode kako ih posebno zabrinjava, kako su istakli, šutnja vlasti u HNK-u na asistenciju čapljinske policije u skidanju državnih obilježja.
„Umjesto da spriječi degradiranje državnih simbola, MUP HNK se stavio u ulogu asistenta, iz čega se može zaključiti da HDZ ne kontroliše samo Elektroprivredu nego i policiju HNK, što nikako ne bi smio biti slučaj“, naveli su iz DF-a.
Zbog toga su pozvali MUP HNK da javnosti pojasni zbog čega su se njegovi pripadnici našli, kako su naveli, „u ulozi asistenata u ponižavanju državnih simbola“, te su pozvali Vladu HNK da se o tome hitno izjasni.
Poziv Trojci i koaliciji SDA-SDP
Demokratska fronta pozvala je i predstavnike Trojke na nivou Federacije BiH, kao i kantonalnu koaliciju SDA-SDP, da reagiraju.
„Jer dok u Vladi FBiH i Vladi HNK svjedočimo harmoničnim odnosima s HDZ-om, ova stranka se obračunava s državom Bosnom i Hercegovinom i njenim simbolima na područjima gdje ima apsolutnu vlast“, saopćeno je iz DF-a.
Bljesak.info ranije je kontaktirao Elektroprivredu HZHB, nakon što su se u dijelu medija pojavile informacije da su njeni djelatnici u Čapljini uklanjali zastave Bosne i Hercegovine s elektroenergetske mreže.
Iz EP HZHB tada su pojasnili kako je uklanjanje bilo nužno iz sigurnosnih razloga, navodeći da svako neovlašteno postupanje na elektroenergetskoj mreži može ugroziti sigurnu i pouzdanu opskrbu električnom energijom.
Istaknuli su i da se na elektroenergetskoj infrastrukturi ne smiju postavljati predmeti bez odobrenja nadležnih službi, neovisno o njihovom sadržaju, jer takvi postupci mogu predstavljati sigurnosni rizik za mrežu, djelatnike i građane.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas